Jak przygotować się do egzaminu ustnego?

Nastał czas sesji, zaliczeń i strachu przed maturą, dlatego coraz częściej pytacie mnie, jak przygotować się do egzaminu ustnego.

Pisemny jest też stresujący, ale to ustny egzamin z języka obcego spędza Wam sen z powiek. W dzisiejszym live’ie na moim FB i Instagramie dałam Wam kilka wskazówek, które zamieszczam poniżej.

1. Przygotuj się pod kątem merytoryczynym.

To podstawa. Przerób cały materiał, powtórz, upewnij się, że opanowałeś słownictwo i wymagany zakres gramatyki. Sprawi to, że pójdziesz na egzamin nie tylko dobrze przygotowany, ale też pewniejszy siebie i swoich możliwości.

2. Zastosuj strategie, które pomogą Ci zrobić dobre wrażenie i zdobyć maksymalną ilość punków.

  • Poznaj swojego wroga. Dowiedz się jakiego rodzaju pytania i zadania pojawią się na egzaminie. Rozpracuj je. Wiedząc z góry co Cię może spotkać unikniesz przykrej „niespodzianki” już w trakcie egzaminu.
  • Sprawdź jak punktowane są zadania. Jest to bardzo istotne (wyjaśniam w filmiku dlaczego), bo pozwoli Ci zdobyć maksymalną ilość punktów za treść, a w przypadku niektórych egzaminów (np. matura), wystarczy to na zdanie egzaminu.
  • Trenuj! Praktyka, praktyka, praktyka!!! Nic nie przygotuje Cię lepiej niż ćwiczenie. Tylko błagam, mów na głos – w głowie wszystko zawsze brzmi świetnie. Nagrywaj się i odsłuchuj, zobacz jakie błędy robisz.
  • Miej coś do powiedzenia! To jest wskazówka, o której nie wspomniałam w transmisji, ale ważne jest żeby mieć coś ciekawego do powiedzenia!

Jeśli w opanowałeś już teorię w zakresie: jak przygotować się do egzaminu ustnego teraz mam dla Ciebie drobną pomoc.

Przygotowując moich uczniów (w różnym wieku) do przeróżnych egzaminów ustnych i innych wystąpień zauważyłam, że ich największym problem nie jest wcale mówienie po angielsku. Największym problemem jest to, że nie wiedzą CO powiedzieć. Brakuje im argumentów. Stworzyłam lekarstwo na tę przypadłość – kurs, który daje gotowe argumenty na ponad 100 pytań z przeróżnych zakresów tematycznych.

Był stworzony z myślą o maturzystach, ale jeśli zdajesz jakikolwiek egzamin na poziomie FCE (B1-B2), ten kurs pomoże Ci się do niego przygotować!

BTW – do końca stycznia w promocyjnej cenie 😉

Zobacz kurs

 8,061 total views,  3 views today

Dodaj komentarz