Kiedy warto zacząć uczyć dziecko angielskiego?

Cześć,
Dziś będzie wpis dla rodziców, którzy często zgłaszają się do mnie z pytaniem: „Kiedy zacząć uczyć dziecko angielskiego?”

Odpowiedź jest prosta: jak najszybciej. Więcej o tym dlaczego opowiem Wam w kolejnym wpisie, na tę chwilę wspomnę tylko, że dzieci mają niezwykłą umiejętność nabywania języka. To znaczy, że nie muszą się go uczyć, ale niejako przyswajają go. Ta umiejętność zanika, więc trzeba ją wykorzystywać do póki jest. 

Język angielski warto wprowadzać jeszcze zanim dziecko nauczy się mówić po polsku. Można puszczać mu piosenki, jeśli ogląda bajki, to ciekawą opcją jest włączanie bajek po angielsku. Bez obaw, dziecku nie pomylą się języki. Jego mózg szybko nauczy się jak to robić. 

Ale jak uczyć dziecko? W przypadku gdy sami świetnie znacie angielski, macie dobrą wymowę, możecie zacząć robić to samodzielnie, śpiewając piosenki, ucząc wierszyków itp.

Niemniej z czasem będzie Wam coraz trudniej i warto zdać się na pomoc specjalisty. Na przeciw oczekiwaniom rodziców, zwłaszcza w tym dziwnym czasie, w którym teraz żyjemy, wychodzi Novakid.

Czym jest Novakid?

Platforma do nauki angielskiego online dla dzieci w wieku 4-12 lat. W wielkim skrócie: rejestrujecie się na platformie, wykupujecie wybrany pakiet i Wasza pociecha może rozpocząć naukę w domu.

Jak wyglądają lekcje?

Dziecko o umówionej godzinie łączy się poprzez platformę z nauczycielem. Każda lekcja trwa 25 minut, co wydaje mi się optymalnym czasem. W czasie lekcji dziecko na ekranie widzi zarówno nauczyciela jak i ekran z materiałem stymulującym. Zajęcia nastawione są na mówienie, dziecko słucha i mówi. Odpowiada na pytania nauczyciela, zdobywa gwiazdki w nagrodę.

Proste? Proste. 

Jakie są zalety takich lekcji?

  1. Zajęcia prowadzi (w zależności od wybranej opcji) native speaker, albo nauczyciel biegle znający język angielski, który nie mówi po polsku, więc uczeń zanurza się w języku. W szkołach i na tradycyjnych korepetycjach przeważa język polski, dzieci wypowiadają pojedyncze słowa, śpiewają piosenki, odpowiadają na proste pytania. W Novakid dziaciaki są “zmuszone” do posługiwania się angielskim. Boisz się, że dziecko sobie nie poradzi? Zapewniam Cię, że poradzi sobie doskonale. Małe dzieci mają naturalną zdolność do rozumienia z kontekstu, dodatkowo nauczyciel używa odpowiedniego tonu głosu, gestów, wskazuje elementy na materiale wyświetlanym na ekranie.
  2. Lekcje są krótkie. Dla małych dzieci taki czas jest optymalny. Sprawdza się również w przypadku starszych. Pamiętajmy, że jest to bardzo intensywna forma nauki i spory wysiłek dla mózgów dzieci, które muszą intensywnie pracować. Jeśli kiedyś zdarzyło Ci się uczestniczyć w spotkaniu, które w całości było prowadzone po angielsku to sam wiesz, jaki to wysiłek. Nie można dziecka przeciążyć. Ponadto niejedne badania pokazują, że lepsze efekty dają krótsze i częstsze ale intensywne sesje nauki, niż te, które są dłuższe i rzadsze.
  3. W czasie lekcji możesz towarzyszyć dziecku, zwłaszcza jeśli boisz się, że nie poradzi sobie pod kątem technicznym. Zobaczysz, że szybko opanuje co i jak.
  4. Lekcje odbywają się w domu. Nie musisz wozić dzieci, nie tracisz czasu na dojazdy, a co najważniejsze, dziecko uczy się tam gdzie czuje się dobrze i bezpiecznie. Nie musisz się martwić co będzie jeśli znowu będziemy mieć kwarantannę.
  5. Zajęcia są co najmniej 2 razy w tygodniu dzięki czemu uczeń ma częstszy kontakt z językiem.
  6. Po każdej lekcji uczeń otrzymuje komentarz po polsku i angielsku z podsumowaniem zajęć. Nauczyciel mówi co szło dobrze, co gorzej i pozostawia dziecku instrukcje mówiące jak uczeń ma dalej samodzielnie pracować.
  7. W każdym momencie masz dostęp do materiałów z zajęć. Możesz przejrzeć co robiła Twoja pociecha. Dzięki dostępności tych materiałów uczeń może w 100% skupić się na lekcji, a po zakończonych zajęciach powtórzyć samodzielnie lub z pomocą rodzica to, czego się nauczył.
  8. Jeśli nie jesteś pewnie jak i czy w ogóle Twoje dziecko sobie poradzi, to możesz skorzystać z bezpłatnej lekcji testowej, podczas której zobaczysz jak wyglądają zajęcia i czy odpowiadają potrzebom Twojej pociechy. Taka lekcje jest zupełnie darmowa i do niczego Cię nie zobowiązuje.
  9. A jeżeli stwierdzisz, że Novakid to faktycznie coś, co możesz polecić innym otrzymasz dodatkowe bonusy, dzięki którym obniżysz opłatę za zajęcia dla Twojego dziecka.

To najważniejsze zalety jakie widzę. Nic nie zastąpi dziecku kontaktu z żywym językiem i ważne, żeby taki kontakt był aktywny. Tzn. żeby dziecko nie tylko słuchało ale i mówiło, a to właśnie dają lekcje w Novakid.

Być może masz obawy, że dziecko uzależni się od komputera czy telefonu, ale wydaje mi się, że jeżeli 2 razy w tygodniu skorzysta z tego typu urządzeń po to, żeby zrobić coś pożytecznego i rozwijającego, a nie tylko coś co jest czystą rozrywką, to będzie to z korzyścią dla niego.

Jestem ogromną zwolenniczką nauki online, kiedy tylko jest to możliwe. Mój syn rozpoczął naukę z Novakid i jako osoba zajmująca się nauczaniem angielskiego, muszę przyznać, że jest to naprawdę świetna metoda. 

Jeśli jesteście zainteresowani przetestowaniem Novakid, to kliknijcie w link poniżej, a jeżeli przekonacie się zdecydujecie się na zakup pakietu, to z kodem rabatowym SANDRA88590 otrzymacie 60zł zniżki na zakup – czyli w zasadzie 2 lekcje gratis przy pakiecie standard.

 2,505 total views,  3 views today

Dodaj komentarz