Osoby w języku angielskim.

Najczęściej używane słówka w angielskim.

Słówka, które poznasz za moment są tymi, których będziesz używać najczęściej mówiąc po angielsku. Są to tak zwana zaimki osobowe. Używamy ich w j. polskim, ale nie tak często jak mówiąc po angielsku.

Dlaczego w angielskim są takie ważne?

Dlaczego? Ponieważ w j. polskim robimy coś, co w angielskim jest rzadkością. Odmieniamy czasownik przez osoby. I kiedy powiem: „Piszę właśnie ten post.”, Ty od razu wiesz kto go pisze. Piszę go ja, bo tak wskazuje czasownik.

Ponieważ w j. angielskim rzadko odmieniamy czasowniki przez osoby, to zawsze w zdaniu musi pojawić się podmiot – osoba, która wykonuje czynność. Można ją określić jakimś rzeczownikiem, albo właśnie zaimkiem osobowym.

Oto jak te zaimki prezentują się w j. angielskim:

Liczba pojedyncza:

ja = I – zawsze, ale to zawsze pisane z dużej litery;

ty = you

on = he

ona = she

ono = it

Liczba mnoga:

my = we

wy = you

oni/oni = they

W tym wpisie to już wszystko. Kiedy nauczysz się dobrze tych słówek, przejdź dalej 🙂

[quiz-cat id=”79″]

 47,903 total views,  3 views today

1 komentarz

  • na początku faktycznie może to sprawiać problemy, ale można się przyzwyczaić, bo jeśli mamy za cel porozumiewać się w języku angielskim to musimy zacisnąć zęby i „cisnąć” 😉
    w hiszpańskim trudności przychodzą kiedy dochodzimy do czasów przeszłych zwłaszcza preterito indefinido;) z czasem teraźniejszym nie ma takich kłopotów, bo wystarczy pamiętać o końcówkach czasowników.

Dodaj komentarz