Czytamy w oryginale.

O kolekcji.

„Czytamy w oryginale” to nowa seria dwujęzycznych książek, które dzięki uproszczonemu językowi pozwalają czytać anglojęzyczne  książki osobom, których angielski nie jest jeszcze na poziomie zaawansowanym. Dzięki dwujęzycznej formie – jedna strona napisana jest po angielsku, a na stronie obok mamy polskie tłumaczenie – nie potrzebujesz do czytania słownika. Dzięki poręcznemu rozmiarowi można je wszędzie zabrać ze sobą i czytać w drodze do pracy, szkoły czy w kolejce do lekarza. Są to powieści skrócone, dzięki temu czytanie jest  łatwiejsze a czytelnik dość szybko osiągnie satysfakcję z przeczytania pozycji w języku angielskim.

Gdzie kupić?

Od 18. kwietnia 2018 można będzie nabyć pierwszy tom, „Przygody Sherlocka Holmesa” w kioskach i salonikach prasowych, kolejne będą ukazywać się co drugą środę.

Od tego samego dnia dostępna jest również prenumerata kolekcji na stronie www.literia.pl.

Nie tylko czytanie!

Doskonałym sposobem na lepsze przyswojenie słownictwa i zrozumienie tekstu, jest wykonanie kilku dodatkowych ćwiczeń. Przygotowane przeze mnie krótkie ćwiczenia do każdego rozdziału, dostępne będą w kolejnych wpisach. Kliknij w wybrany tytuł poniżej, żeby pobrać dodatkowe materiały (ćwiczenia ze słownictwem, zadania z czytania ze zrozumienie i listę słówek) i wziąć udział w konkursie.

Jak czytać po angielsku?

Często słyszę od Was, że boicie się czytać po angielski i hamuje Was lęk, że sobie nie poradzicie. Seria „Czytamy w oryginale” jest napisana bardzo przystępnym językiem, co sprawia, że tekst jest łatwiejszy w odbiorze niż oryginał. W moim video znajdziesz wskazówki jak czytać tekst po angielsku, żeby lepiej go rozumieć i jak najwięcej się z niego nauczyć.

Obejrzyj film

 1. Przygody Sherlocka Holmasa

 2. Rozważana i romantyczna

 3. Wyspa Skarbów

 4. Piotruś Pan

 5. Robinson Crusoe

 6. Przygody Tomka Sawyera

 7. Moby Dick

 8. Podróże Guliwera

 9. Alicja w Krainie Czarów

 10. Ostatni Mohikanin

 11. Lord Jim

 12. Dracula

 13. Tajemniczy ogród

 14. Biały Kieł

 15. Trzech panów w łódce

 16. Czarnoksiężnik z Krainy Oz

 17. Pollyanna

 18. Opowieść wigilijna

 4,483 total views,  3 views today