Dwa ciekawe kursy dla początkujących.

Angielski nie gryzie! Dla początkujących.

Ten kurs polecam osobom, które dopiero co zaczęły swoją przygodę z angielskim, albo mają to w planie. Kurs jest podzielony tematycznie na 13 kolorowych rozdziałów. Każdy rozdział zbudowany jest podobnie, a na jego końcu jest kilka ćwiczeń podsumowujących. Do wszystkich ćwiczeń są odpowiedzi a kurs zawiera też płytę z nagraniami.

W pierwszym rozdziale znajdziesz angielski alfabet i wiele wskazówek dotyczących wymowy. Pisownia angielskich wyrazów znacząco różni się od wymowy, a cenne wskazówki sprawią, że będzie Ci łatwiej czytać i w razie wątpliwości będziesz wiedzieć gdzie zajrzeć.

Na początku każdego rozdziału znajdziesz proste mini dialogi przetłumaczone na j. polski. Jest tam też zasygnalizowana gramatyka, która będzie pełniej omówiona w dalszej części rozdziału. Dalej znajdziesz listę słówek i wyrażeń, która będzie omawiana.

Dzięki ćwiczeniom możesz utrwalić nie tylko słownictwo, ale również gramatykę. Różnorodność ćwiczeń sprawia, że się nie znudzisz a materiał lepiej zapadnie Ci w pamięć. Zaletą kursu jest to, że książka jest przejrzysta i kolorowa co uprzyjemnia naukę. Słówka, które gorzej wchodzą Ci do głowy możesz zapisać sobie zeszycie.

Na końcu znajdziesz omówienie gramatyki, listę podstawowych czasowników nieregularnych i słowniczek. W kursie nie znajdziesz typowych zadań z czytania, czy słuchania ze zrozumieniem. Jest on bardziej nastawiony na nauczenie się podstawowego słownictwa i niezbędnej gramatyki.

Angielski kurs podstawowy.

Kurs "Angielski kurs podstawowy" rekomenduję osobom, które już wcześniej uczyły się angielskiego i znają podstawy. Będzie on świetną kontynuacją kursu "Angielski nie gryzie". Kurs jest podzielony na 12 rozdziałów, a każdy z nich zawiera 3 lekcje. Rozdziały wyglądają podobnie do siebie, co ułatwia korzystanie z kursu. 

Oprócz książeczki kurs zawiera 2 płyty z nagraniami i program komputerowy, w którym możesz ćwiczyć słówka i gramatykę. Bardzo ciekawą opcją jest możliwość tworzenia własnych playlist, które można potem wgrać w telefon i utrwalać słówka w drodze do pracy, szkoły, czy na siłowni albo przy zmywaniu naczyń.

Rozdziały podzielone są tematycznie, ale zakres słownictwa jest inny niż w "Angielski nie gryzie". Znajdziesz tutaj dużo ćwiczeń na czytanie ze zrozumieniem. Część tekstów napisana jest częściowo po polsku a częściowo po angielsku. Inne są całkowicie po angielsku, dlatego tutaj trzeba już trochę znać język. 

Wiele zdań polega na tłumaczeniu zdań lub krótkich tekstów. Dzięki temu możesz wykorzystać w praktyce zdobyte umiejętności. W ten sposób ćwiczysz bierną i czynną znajomość języka.  Z kursem otrzymujesz omówienie gramatyki, odpowiedzi do zadań i nieco bardziej rozbudowaną listę czasowników nieregularnych.