Newsweek Learning English – coś dla zaawansowancych.

„Newsweek Learning English” to miesięcznik, który łączy naukę j. angielskiego z rozwijaniem innych pasji i jest przeznaczony dla osób zaawansowanych. Ta pozycja zawiera oryginalne teksty z amerykańskiej wersji Newsweeka, do których przygotowanych jest szereg ćwiczeń. Ze względu na stopień zaawansowania języka i tematykę artykułów, polecam go osobom dorosłym, ewentualnie uczniom szkół średnich, których angielski osiągnął pułap B2-C1.
Teksty dotyczą różnych dziedzin takich jak np. kultura, nauka i technika czy świat, dzięki temu  „Newsweek Learning English” jest świetną alternatywą dla każdego, kto chciałby czytać prasę anglojęzyczną, która nie skupia się tylko na polityce i bieżących wydarzeniach, a przy okazji szlifować język.
Ćwiczenia są obejmują zadania z czytania ze zrozumieniem, w których pytania są otwarte, co sprawia, że zadanie jest trudniejsze niż w przypadku testów wielokrotnego wyboru, czy zadań typu prawda/fałsz.
Kolejnym rodzajem zadań są ćwiczenia, w których skanujemy kod QR uzyskując dostęp do filmu lub nagrania, na podstawie których czytelnik wykonuje dalsze polecenia.
Nie mogło zabraknąć oczywiście ćwiczeń gramatycznych. Te przygotowane są w oparciu o zaawansowane słownictwo i trenują zaawansowane struktury gramatyczne. Nie są to typowe ćwiczenia, jakie można znaleźć w podręczniku do gramatyki polegające na uzupełnieniu zdania odpowiednią formą czasownika.
Tutaj raczej chodzi o przetłumaczenie zdań, lub ich fragmentów, którego trzeba dokonać używając konkretnych wyrażeń.
Mój absolutny faworyt jeśli chodzi o typ zadań, to ostatnie zadanie. Czytelnik jest w nim proszony o przedstawienie swojej opinii na temat omówiony w artykule w postaci nagrania. Dla ułatwienia i /lub urozmaicenia wypowiedzi podane są różne wyrażenia, których można użyć.
Trenowanie wypowiadania się po angielsku w taki sposób sprawia,  że nie tylko musimy przemyśleć, co chcemy powiedzieć, ale musimy zrobić to na głos a jak wiadomo: trening czyni mistrza. Ponadto oglądając potem nagranie często jesteśmy w stanie samodzielnie wychwycić wiele błędów językowych, co więcej możemy zaobserwować język naszego ciała, mimikę, gesty w trakcie takiej przemowy.
Na ostatnich stronach każdego numeru znajduje się klucz do zadań.
„Newsweek Learning English” jest świetnym uzupełnieniem kursów i podręczników, dla osób uczących się języka. Mogę polecić go także każdemu, kto tradycyjną naukę (w szkole lub na kursie) już zakończył, jednak nie chce utracić kontaktu z językiem i chce go dalej rozwijać na poziomach B2-C1.
Miesięcznik dostępny jest w kioskach i salonikach prasowych oraz na stronie Literia.pl
Na moim kanale YT znajdziesz także filmik z omówienie miesięcznika.

 2,488 total views,  1 views today

Dodaj komentarz