Trzy kursy dla osób średnio zaawansowanych.

Angielski kurs dla zabieganych. Poziom A2-B1.

Ten kurs będzie idealny dla osób, które chcą powtórzyć gramatykę i uzupełnić zasób słownictwa. Kurs składa się z książki i trzech płyt CD z nagraniami. W teście znajdziecie trzy test kompetencji, po jednym na początku, w połowie i na końcu kursu. Na samym początku znajduje się omówienie gramatyki, a potem 18 lekcji z podzielonym tematycznie słownictwem. Gramatyka ćwiczenia gramatyczne pojawiają się w lekcjach ze słownictwem, ale nie ma ich dużo. Bardziej jest to powtórzenie.

Każda z osiemnastu lekcji zaczyna się od słowniczka, w którym znajdziecie sporo słówek i wyrażeń. Wszystko jest również nagrane na płytach, dzięki czemu można uczyć się prawidłowej wymowy. Dalej znajdziecie dialogi i teksty do czytania, w których pojawia się trenowane słownictwo. W każdej lekcji pojawia się również gramatyka, ale pamiętajcie, że ten kurs to nie jest podręcznik do gramatyki.

Polecam między innymi maturzystom, którzy przygotowują się do matury podstawowej i wszystkim osobom na poziomach A2-B1, które chcą powtórzyć gramatykę i rozwinąć słownictwo.

Angielski aktywnie!

W tym kursie nie znajdziesz zadań gramatycznych, chociaż gramatyka omówiona jest na końcu w pigułce. "Angielski aktywnie" skupia się na słownictwie, które jest podzielone na 14 kategorii tematycznych. Na kolorowych stronach znajdziesz kilkanaście bardzo różnorodnych ćwiczeń do każdego tematu. Ten kurs świetnie nada się dla każdego, kto chce rozbudować swoje słownictwo. W połowie i na końcu kursu są testy kompetencji sprawdzające Twoje umiejętności.

Angielski OBŁĘDNIE!

Zdecydowanie jest to kurs dla osób bardziej zaawansowanych. Bardzo ciekawe podejście do słownictwa i gramatyki bazujące na wyjaśnianiu najczęściej popełnianych błędów. To nie jest typowy podręcznik do gramatyki. To jest książka skupiająca się na ważnych szczegółach, które często są pomijane, albo na które w czasie nauki nie zwracamy aż takiej uwagi. Mimo informacji na okładce "Dla początkujących i zaawansowanych" ja polecam ją osobom na poziomie co najmniej A2. 

"Angielski OBŁĘDNIE!" polecam każdemu kto chce uzupełnić swoją wiedzę o języku zarówno pod względem gramatyki jak i słówek.